Avisa Hemnes
3 minutter lesetid

– Jeg ønsker at vi skal slutte med å være postnummerpolitikere

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Per-Arne Skreslett innrømmer at toppturer etterhvert krever for mye. Han stiller til valg for Hemnes Frp, og vil at vi skal bli flinkere til å utnytte det som er unikt for Hemnes.


I vår serie Lokalpolitikeren presenterer vi mange av de 141 personene som stiller opp på de politiske listene ved lokalvalget til høsten. 


Per-Arne Skreslett (55), 2.-kandidat på Hemnes Frps liste ved kommunevalget 2023.

– Hvorfor engasjerer du deg i politikken?

– Jeg vil være med på å utvikle Hemnes kommune til å bli en enda bedre kommune. Jeg vil at alle skal ha det bra, fra de blir født, med barnehager som gir trygge rammer, skoler som gir kunnskapen som elever trenger, uansett hvilke forutsetninger en har og en trygg alderdom for eldre.

– Om du som politiker fikk endre tre ting i Hemnes, hva ville det vært?

– Jeg ville ved hjelp av andre politikere sørge for at vi har byggeklare tomter, som folk «ser likt» til å bygge på, på alle tettsteder.

– Forenkle byråkratiet. Enklere å få godkjenning der det kreves å søke om.

– Sørge for nye arbeidsplasser. Utnytte det som er unikt for Hemnes og gjøre alt for at turister stopper i kommunen, hele året.

– Hva anser du som de 2-3 viktigste tingene for å få flere til å velge Hemnes som bostedskommune?

Artikkelen fortsetter under annonsen

– Byggeklare tomter der folk ønsker å bo.

– Barnehager og skoler som har de nødvendige ressurser som trengs for å ta vare på barna våre.

– At det er godt tilrettelagt for at alle har muligheten til å benytte den flotte naturen vi har i Hemnes.

– Hvorfor bor DU i Hemnes?

– Jeg liker meg godt i smul sjø og evig snø, og det har Hemnes kommune. Det er også trygt å bo i små bygder der alle kjenner alle, og alle tar i et tak.

– Hvor mange representanter tror du ditt parti vinner i kommunestyret?

– Vi vinner 3 representanter, den fjerde vil være en bonus.

– Fotball eller håndball?

– Fotball.

– Topptur eller «puinntur»?

– Blir nok «puinntur». Toppturer krever for mye.

– Hytta eller syden?

– Vanskelig å velge, reiser til Kreta hvert år  og stortrives der. Men velger hytta.

– Posesaus eller hjemmelaga fra bunnen?

– Bruker sjelden posesaus. Hjemmelaget saus gir den beste smaksopplevelsen.

– Hvorfor skal folk stemme på deg?

– Jeg er ærlig og bryr meg om mine medmennesker. Jeg ser kommunen som én enhet, og ønsker at vi skal slutte med å være postnummerpolitikere. Jeg vil fortsatt jobbe for alle tettsteder.