Avisa Hemnes
2 minutter lesetid

Tur 16: Hvor har Frikk tatt pause?

Hver dag i sommer utfordrer vi leserne våre til å «bli med på tur». Vi bare forteller ikke hvor det er vi drar. Klarer du å kjenne igjen dette stedet i Hemnes?

I dag er det Frikk som er ute og lusker i skogen i regnværet. Han setter pris på alle turer – selv når det regner tett. Han anbefaler alle å teste regnværstur, og mener «ut på tur, aldri sur» er 100% riktig, men nekter foreløpig å røpe hvor han er.

Foran skjuler det seg et landskap mange kanskje har passert uten å legge merke til – eller kanskje er dette et sted du kjenner igjen med én gang?

Det eneste vi avslører er at bildet er tatt i Hemnes-området.

Vet du hvor dette er?

Skriv ditt forslag i kommentarfeltet, og utfordre gjerne både familie og venner til å gjette. Fasiten kommer i morgen, sammen med informasjon om turen og hvordan du kommer deg dit.

Lykke til – og husk at selv om Frikk ser ut som han eier hele fjellet, måtte han faktisk gå dit på egne bein.