• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
Avisa-Hemnes-logo

Storkjefta, utfordrende og omtenksom!

  • Nyheter
  • Fritid
  • Debatt
  • Tips oss
Meny
  • Nyheter
  • Samfunn
  • Næring
  • Debatt
  • Hemnesfolk
  • Fritid
  • Minneord
  • E-avis
  • Kryssord
  • Gratulasjoner
    • Send inn gratulasjon
    • Se gratulasjoner
  • Avisa Hemnes Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Om Avisa Hemnes
  • Annonsere?
  • Personvern
NYHETER
6 minutter lesetid

Enkel Korgenseier

Jens Falmår gikk foran med et godt eksempel som kaptein mot Vega, og scorte sitt første mål for sesongen.
Jens Falmår gikk foran med et godt eksempel som kaptein mot Vega, og scorte sitt første mål for sesongen. Foto: Chris Erik Haugli
Journalist
Publisert: 27 august, 2016 11:56
Oppdatert: 27 august, 2016 11:56
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Det er så jevnt i toppen i 5. divisjon at alle kamper på øverste halvdel er toppkamper. Korgen vant lørdagens toppkamp mot Vega enkelt.

– Det må kjøres på fra start, for det blir nok en hard kamp. Vi må bare rydde opp i de juniorfeilene vi gjorde mot Radaasen så tar vi dette.

De har en kamp i føttene fra i går kveld, det ernok være til vår fordel.

Eirik Flostrand

Med trener Jardar Valåmo og kaptein Are Stenvoll (skadet) bortreist ble det toppscorer Eirik Flostrand, også han skadet, som sammen med Tony Tverå fikk ansvaret for å lede Korgen i kampen mot Vega, og Flostrand var optimist før start.

– De har jo også en kamp i føttene fra i går kveld, det kan nok være til vår fordel.

Flostrand fikk rett i sine spådommer. Korgen var overlegne fra start til slutt, og kampen mot Stålkameratene 2 fredag kveld satt godt i kroppen på vegværingene formiddagen etter.

Stang ut

Vega holdt ut i en omgang. Korgen presset hardt fra start, og kom etterhvert til store sjanser. Mattis Bang Pedersen fikk den første, da han skjøt utenfor etter seks minutter. Halvveis i omgangen redder Vega en heading på streken, og like etter redder keeper Vega da han slår et skudd fra Amir Mirzai utenfor.

Men det var ikke før det siste kvarteret de store sjansene kom. Først med Erlend Ervik, som knallet ballen i stolpen og ut fra spiss vinkel. Noen minutter senere kom Jens Falmår enda nærmere med sitt stangskudd, som gikk i stoplen, så langs streken bak keeper før Vega fikk avklart.

– Vi triller mye ball og har full kontroll. Det virker som vi er «på han» i dag, og det er jo bare målene som mangler. De kommer, hevdet en greit fornøyd vikarlagleder i pausen.

Hands

Andre omgang begynte i samme sporet som den første sluttet, med to store sjanser til Korgen. Først et skudd fra Jens Falmår, så skyter Samuel Tsegay like utenfor etter et bra innlegg fra samme Falmår..

Vega hadde bare et skudd på mål i første omgangen, men i en periode i andre var de litt mer med. To ganger får de sjanser på kontringer, uten at det kommer noe mer ut av det.

Etter tjuefem minutter løsner det endelig. Joakim Buskli fyrer av et skudd fra distanse, ballen endrer så vidt retning i en Vegaforsvarer og triller i mål, til stor glede for et glissent Korgenpublikum.

Bare tre minutter senere dobler Korgen ledelsen, til store protester fra Vega. Et innlegg slåes inn, og en Korgenspiller bruker helt tydelig hånda for å stoppe den. Dommeren blåser ikke, og når Erlend Ervik får ballen skyter han den i mål. Målet godkjennes, det burde vært annulert.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Og nye tre minutter senere avgjøres kampen av dagens kaptein, Jens Falmår. Joakim Buskli legger et frispark i feltet, og med tre touch vipper veteranen Falmår ballen over en forsvarer og plasserer den trygt til side for keeper. Årets første mål for veteranen var av det pene slaget. Vega fikk en redusering ved Brage Arntsen, men var aldri i nærheten av å komme nærmere enn et trøstemål.

Fortjent

Eirik Flostrand sier seg fornøyd med sin opptreden som lagleder, og ikke minst lagets innsats.

– Klart jeg er fornøyd! Vi tar hjem tre velfortjente poeng selv om vi mangler flere viktigere spillere. Vi tok kontroll på kampen fra start, og styrer den akkurat slik vi vil.

Frank Grønbech Nilsen, Vegas kaptein, skjønte det ble en vanskelig kamp allerede før start.

Det er for tøft å spille to kamper på to dager med tolv mann.

Frank Nilsen

– Det er for tøft å spille to kamper på to dager med tolv mann, smiler han.

Det gjør Vega av økonomiske og reisemessige årsaker, slett ikke sportslige.

– Vi kom ikke hit for å underholde og la oss lavt i banen. Det holder en omgang, så har vi ti dårlige minutter i andre når Korgen får score. Litt synd at kampen skal avgjøres etter en soleklar hands, men det dommeren ikke ser ser han ikke. Uansett er det veldig fortjente poeng til Korgen, det må også sies.

Jevnt

Med dagens resultat er rekkefølgen for de øverste seks lagene klar etter vårsesongen, og det er utrolig jevnt. 24, 23, 22, 21, 21, 21 er poengsummen for disse lagene. Nå skal kampene mot de seks dårligeste lagene strykes, så har man utgangspunktet klart for de siste seks kampene i år.

Nilsen gleder seg til resten av kampene, og lover Korgen hardere motstand når de reiser til Vega senere i høst.

Jeg tror vi skal ta så mye poeng utover høsten at vi henger med i toppen også mot slutten av sesongen.

Eirik Flostrand

– Det blir en utrolig spennende høstsesong, og vi tror på mye poeng. Det blir en helt annen motstand for Korgen når vi stiller med fullt lag og ikke har en kamp i føttene fra dagen før.

Flostrand, som trolig går glipp av resten av høstsesongen med sin ankelskade, blir ikke så fryktelig skremt av det.

– Vi mangler folk vi også, og vi har enda mer å gå på. Jeg tror vi skal ta så mye poeng utover høsten at vi henger med i toppen også mot slutten av sesongen.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Kontakt

Adresse:
Korgsjøen 5B, 8646 Korgen

Tips:
tips@avisahemnes.no

om Avisa Hemnes
Knut Martinsen
Ansvarlig redaktør
Send epost
977 97 333‬

Ellen Rabliås
Journalist
Send epost
907 29 849‬

Rune Furuhatt
Redaksjonssjef
Send epost
412 99 615

Edel Annie Tverberg
Journalist
Send epost
976 60 449‬

Avisa Hemnes er en partipolitisk uavhengig ukesavis som skal formidle nyheter i Hemnes kommune.

Personvernerklæring
Avisa Hemnes arbeider etter Vær varsom-plakatens regler for god presseskikk. Avisa Hemnes har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet.
Avisa Hemnes logo
Avisa Hemnes © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no