Avisa Hemnes
3 minutter lesetid

Tur 12, Her er svaret: Dette var gårsdagens turmål

Mange kjente kanskje igjen utsikten med én gang. For andre ble det en liten nøtt. Nå kan vi avsløre hvor gårsdagens hundetur gikk.

Dersom du gjettet Juvikfjæra, kan du klappe deg selv på skulderen.

Det var nemlig her Harley var på tur da bildet som ble presentert i går ble tatt. Om den 11 år gamle chihuahuaen var mest opptatt av utsikten, luktene i fjæra eller alt som rørte seg rundt ham, er fortsatt ikke helt avklart.

Juvikfjæra er et turmål som passer for de aller fleste. Fra parkeringsplassen er det bare noen meter å spasere ned til området, og turen er tilrettelagt for både bevegelseshemmede og rullestolbrukere.

Dermed passer turen godt for folk i alle aldre, enten man vil gå en liten luftetur, ta med kaffekoppen eller bare sette seg ned og nyte utsikten.

Artikkelen fortsetter under annonsen

I Juvikfjæra finner du benker å sitte på, og herfra får du fin utsikt over fjorden. Det gjør stedet til et lett tilgjengelig turmål for både korte hverdagsutflukter og små pauser i sommerferien.

Ut på tur?

Under finner du kart som viser hvordan du kommer deg til turmålet.

Det er bare en kort spasertur som skal til for å komme seg til Juvikfjæra. Kartutsnitt: Norgeskart.no

Kanskje står nettopp denne turen på sommerens «skal-gjøres»-liste? Hvis ikke, finnes det heldigvis mange flere muligheter å velge mellom.

Og allerede i dag kommer et nytt bilde fra et nytt sted i Hemnes.