Nissene i avisredaksjonen har gjort en ny vri i årets julekalender. De har nemlig valgt å «skjule» og «avduke» de 23 kommunestyrerepresentantene i Hemnes!
Det viste seg utfordrende å få kommunestyrerepresentantene inn i nissedraktene. Vi har derfor bedt kunstig intelligens om hjelp. Enhver ulikhet er derfor totalt utilsiktet!
I luke 20 var det Andreas Alvarez fra Hemnes Arbeiderparti som befant seg. Blant de som hadde svart riktig var det Aud Angelsen som ble trukket ut som vinner.
I kalenderen kan alle være med på å gjette på hvem som befinner seg «bak maska» i de KI-genererte «nisse-versjoner» av de enkelte politikerne.
Til å hjelpe deg har hver og en av våre folkevalgte svart på noen enkle, og delvis julerelaterte spørsmål, som kanskje kan være med på å gi noen hint om hvem det dreier seg om.
Svar i kommentarfeltet, og du er med i trekkingen om særdeles eksklusive premier! Nye «nissesjanser» hver dag gjennom adventen.
Så til selve saken: Hvem er «nissen» som svarer for seg i dag?!?
– Hva spiser du til julemiddag?
– Pinnekjøtt.
– Hvordan er din julaften?
– Familietid i rolig tempo.
– Snekker Andersen eller skomaker Andersen?
– Skomaker Andersen.
– Juletre; plast eller ekte?
– Ekte juletre.
– Harde eller myke pakker?
– Gjerne begge deler.
– Nevn to-tre av dine interesser.
– Liker å lese,da både fagstoff og skjønnlitteratur, skrive litt selv, fotografere og skog og fjellturer til alle årstider.
– Hvorfor har du engasjert deg i politikken?
– Har alltid likt gode diskusjoner, og har et ønske om å belyse problemstillinger fra ulike perspektiv.
– Hva er din hjertesak?
– En god barndom der alle barn blir sett.