Leieprisene for alle boligtyper ser ut til å være på vie oppover.
Stiger. Leieprisene for alle boligtyper ser ut til å være på vie oppover. FOTO: Shutterstock / NTB Tema

Leieprisene øker

Leieprisene for alle boligtyper i Utleiemeglerens portefølje økte med 3,9 prosent fra mars til april.

Ser man på hovedstaden isolert, har leieprisene økt med hele 7,4 prosent på en måned. Utleiemegleren venter et svært ubalansert marked i Oslo fremover, med større etterspørsel enn tilbud.

Flere av Utleiemeglerens regionkontorer rundt i landet melder om økt trykk i leiemarkedet, med flere på visning. I enkelte regioner er det riktignok flere ledige leiligheter:

– Vi merker økende oppdragspågang av utleiere som ønsker å leie ut. Det henger nok sammen med årstiden, men vi ser også en økende tendens til at nye boligprosjekter ikke blir solgt og derfor havner på utleiemarkedet, sier daglig leder i Utleiemegleren Vestfold, Karsten Olsen.

Kilde: Utleiemegleren