Vi har spurt innbyggere i Hemnes tre påskespørsmål. Fanny Tverå er dagens Påskefolk og har til og med bursdag i dag.
- Hva skal du gjøre i påsken?
- Hva er det beste med påsken?
- Hva klarer du deg ikke uten i påsken?
- I påsken skal jeg på hytta vår på Klubben, jeg skal stå slalåm og være en god del ute. Ikke minst skal jeg spille masse brett- og kort spill, det gir meg skikkelig «påskevibes». Har bursdag i påskeferien, som vil si at jeg skal feire den med familien og stå slalåm.
- Det beste med påsken er at så mange har ferie eller kan ta seg fri for å dra på hytta, man finner på så mye fint sammen og fine minner blir det. Det er noe med det sosiale som gjør at påsken blir så bra, alle kan være ute i finværet og kos seg!
- Det jeg ikke klarer meg uten i påsken må nok være familien! Det er en sånn trygghet i den som gjør at det blir tomt uten dem. Men skal jeg tenke på noe som jeg ikke klarer meg uten, som er påskerelatert, må det være å stå slalåm og komme tilbake til hytta og kunne grille sammen med familien og drikke Solo, sitte der i en snøborg og ha trivelige samtaler!