• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
Avisa-Hemnes-logo

Storkjefta, utfordrende og omtenksom!

  • Nyheter
  • Fritid
  • Debatt
  • Tips oss
Meny
  • Nyheter
  • Samfunn
  • Næring
  • Debatt
  • Hemnesfolk
  • Fritid
  • Minneord
  • E-avis
  • Kryssord
  • Gratulasjoner
    • Send inn gratulasjon
    • Se gratulasjoner
  • Avisa Hemnes Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Om Avisa Hemnes
  • Annonsere?
  • Personvern
NYHETER
2 minutter lesetid

Tributebandet Shades of Dire Straits kommer til Huset: – Det er en unik mulighet

Det er ikke Mark Knopfler som kommer til Huset 11. november, men nesten!
Ellen Rabliås
Publisert: 10 november, 2022 14:28
Oppdatert: 10 november, 2022 14:28
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Fredag 11. november blir det pubkveld med tributebandet Shades of Dire Straits på Huset Café og Motell. Daglig leder, Snorre Kristiansen, håper folk vil komme seg ut og høre på fin musikk.

Du har sikkert hørt om Dire Straits, og om du ikke har det, så har garantert dine foreldre det. Bandet som hadde sin storhetstid mellom 1977 og 1995 kan vi neppe håpe på å få oppleve flere ganger, men tributebandet fra Narvik derimot.

Daglig leder på Huset café og motell, Snorre Kristiansen, forteller at dette er et band som ble etablert i begynnelsen av koronaepidemien.

– Vi har egentlig ikke økonomi til å booke et så bra band, men jeg kjenner tilfeldigvis han som jobber med å booke spillejobber for dem. Han ringte og spurte om vi kunne få til noe her oppe, og vi ble da enige om at de får kost, losji og inngangspenger i betaling, forteller en fornøyd Snorre.

Håper på mye folk

– Det er en unik mulighet til å komme å høre på skikkelig bra musikk. Det er et bra band, og det er veldig trasig om det kommer så kul musikk hit, og så er det tomt i lokalene.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Han er selv fan av de opprinnelige Dire Straits, som er en av de mestselgende rockegruppene i historien.

– Jeg regner med de spiller kun låter fra Dire Straits. Jeg har sett filmer på YouTube av dem, og jeg vet ikke hvor mye dem rigger opp her, men de har i hvert fall brukt å kjøre på med lysshow og kule sceneshow.

– Jeg håper folk kan komme seg ut og høre på fin musikk! avslutter han.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Kontakt

Adresse:
Korgsjøen 5B, 8646 Korgen

Tips:
tips@avisahemnes.no

om Avisa Hemnes
Knut Martinsen
Ansvarlig redaktør
Send epost
977 97 333‬

Ellen Rabliås
Journalist
Send epost
907 29 849‬

Rune Furuhatt
Redaksjonssjef
Send epost
412 99 615

Edel Annie Tverberg
Journalist
Send epost
976 60 449‬

Avisa Hemnes er en partipolitisk uavhengig ukesavis som skal formidle nyheter i Hemnes kommune.

Personvernerklæring
Avisa Hemnes arbeider etter Vær varsom-plakatens regler for god presseskikk. Avisa Hemnes har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet.
Avisa Hemnes logo
Avisa Hemnes © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no