• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
Avisa-Hemnes-logo

Storkjefta, utfordrende og omtenksom!

  • Nyheter
  • Fritid
  • Debatt
  • Tips oss
Meny
  • Nyheter
  • Samfunn
  • Næring
  • Debatt
  • Hemnesfolk
  • Fritid
  • Minneord
  • E-avis
  • Kryssord
  • Gratulasjoner
    • Send inn gratulasjon
    • Se gratulasjoner
  • Avisa Hemnes Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Om Avisa Hemnes
  • Annonsere?
  • Personvern
NYHETER
2 minutter lesetid

Heier fram Tom Even og Perry i NM

Denne gjengen er blant dem som skal heie frem Tom Even Lillemo og hunden Perry i NM i bruk av Gjeterhund til helga. Bak f.v Live Marie Thoresen Skreslett, Per Fjelldal, Nina Skreslett og Arnulf Skreslett. Foran f.v Trine Nerleir, Trine-Lise Skreslett og Ingeborg Solheim
Edel Annie Tverberg
Publisert: 06 oktober, 2022 14:46
Oppdatert: 06 oktober, 2022 14:46
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

90 gjeterhunder skal konkurrere om norgesmestertittelen i Leirfjord i helga. En av de deltakende ekvipasjene er fra Hemnes, og heiagjengen er klar for å støtte dem.

Fredag 7. oktober går startskuddet for NM i bruk av gjeterhund i Leirfjord. 90 hunder skal konkurrere om norgesmestertittelen, deriblant 3 fra Nordland. Fra Hemnes deltar Tom Even Lillemo med hunden Perry, som har to fylkesmestertitler i klasse 3 i bagasjen. Startlistene ble kunngjort onsdag morgen, og Lillemo og Perry starter som nummer 1 fredag, etter at en prøvehund har fått åpnet kalaset klokken 07.30.

Heiagjeng

Gjeterhundmiljøet i Hemnes har vært aktivt, og en glad gjeng med både gjeterhundførere og venner av Tom Even samlet seg tirsdag kveld på ungdomshuset i Leirskardalen for å forberede seg som fanklubb og heiagjeng.

– Per og pappa Arnulf sto vel kanskje for praten, mens jeg, Live, Nina, Trine og Ingeborg konsentrerte oss om den kunstneriske utfoldelsen og produserte plakater, forteller Trine-Lise Skreslett.

– Vi hadde det veldig trivelig og vi gleder oss til helga.

Trine-Lise har planen klar om å være til stede når Perry og Tom Even åpner NM-kalaset, og nevner flere som også skal ut for å være støtte for den lokale deltakeren og for å se på dyktige hunder og førere fra hele landet.

– Vi må jo ta turen og gjøre litt stas på Tom Even, avslutter hun.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Hund og fører er klar

Sauebonden og NM-deltakeren selv ser også frem til helga. Vi har spurt Tom Even hvordan de ligger an.

– Er dere klar til helga? Det ryktes at Perry har hatt vondt i en fot, hvordan står det til med hund og fører?

– Det står bra til. Perry er på bedringens vei, og så var vi så heldige å få start nummer én, svarer Lillemo.

For dem som ikke har anledning til å stille som publikum i Leirfjord, kan de se arrangementet via live streaming på Norsk Sau og Geit (NSG) sine nettsider.

Leirfjord Sau og Geit ønsker publikum velkommen til NM

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Kontakt

Adresse:
Korgsjøen 5B, 8646 Korgen

Tips:
tips@avisahemnes.no

om Avisa Hemnes
Knut Martinsen
Ansvarlig redaktør
Send epost
977 97 333‬

Ellen Rabliås
Journalist
Send epost
907 29 849‬

Rune Furuhatt
Redaksjonssjef
Send epost
412 99 615

Edel Annie Tverberg
Journalist
Send epost
976 60 449‬

Avisa Hemnes er en partipolitisk uavhengig ukesavis som skal formidle nyheter i Hemnes kommune.

Personvernerklæring
Avisa Hemnes arbeider etter Vær varsom-plakatens regler for god presseskikk. Avisa Hemnes har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet.
Avisa Hemnes logo
Avisa Hemnes © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no