Dagens store begivenhet må vel sies å være semifinalen i Melodi Grand Prix. Programmet som gjennom tiår har vært det mest utskjelte på NRK. Programmet alle har en mening om, selv om det samtidig påstås at man ikke ser på det.
Jeg fikk med meg diverse djevler og engler, så det er tydelig at kampen mellom det gode og det onde lever i beste velgående. Det er nå ikke bestandig så enkelt å definere hva som egentlig er ondt eller godt; allerede der kan det fort dukke opp uoverensstemmelser, og da har vi det gående.
Midt under programmet ble jeg plutselig og helt uventet inspirert til å igangsette en gjennomgang av diverse bunker med papirer av forskjellige slag. Absolutt påkrevet, slik jeg så det. Derfor gikk jeg dessverre glipp av en god del kunst, på den annen side fikk jeg utført noe konstruktivt, ja jeg ble faktisk i bedre humør.
For tiden er jo ikke arbeidsukene av vanlig lengde. Dette betyr i praksis at webinarene må komprimeres på færre dager, noe som uvegerlig fører til en større grad av kollisjoner. Så nå er det bare å velge og vrake, uansett går man glipp av noe.
Såvidt jeg er kjent med har langhelgen forløpet stille og rolig her i kommunen, og det er kjempeflott. Litt rulling har det vel vært her også, men tilsynelatende i dannete former. Så får vi håpe at det holder med to reduserte feiringer av grunnlovsdagen, og at vi snart kan oppleve normale tilstander.
Gledelig at folk flest ser nytten av å intensivere vaksineringen i de områdene der smitten synes mest utbredt. Det er gammel militær taktikk at å destruere fiendens hovedkvarter kan være en god start på seieren.
Når jeg nå er ferdigvaksinert føler jeg meg noe tryggere, men man vet jo aldri. Uansett opplevde jeg ingen bivirkninger, og det er jeg veldig glad for.
På den politiske arenaen er det snart på tide å legge føringer for neste års budsjett. Et stort og krevende arbeid, selv i en relativt liten kommune som Hemnes. Det er nok fortsatt nødvendig med sparsommelighet, og det må nok nøye vurderes hvordan pengene bør disponeres. Flere spennende prosjekt er på gang, både hos oss og naboene.
Så merker vi vel også at det er valgår, og det ligger diverse gode tilbud i lufta. Kan fort bli mange kreative forslag å ta stilling til for velgerne. Selv for de av oss som har opplevd noen valgkamper, er det ganske mye god underholdning.
Når det så gjelder å omsette prat til praksis, oppstår det ikke sjelden vanskeligheter. Ellers kan det være lurt å huske på at angrefristloven ikke gjelder ved valg!