Avisa Hemnes
1 minutt lesetid

Trekkspill er tøft!

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Jovan Pavlovic er en av de mest ettertraktede akkordeonister i Norge i dag, og han gjester Jernvaren på Hemnesberget torsdag 22. april.

Det skriver Hemnesjazz i ei pressemelding.

Pavlovic, som ble kåret til årets «bykunstner» av Trondheim kommune, kommer denne gangen til Hemnes med sitt helt ferske soloprosjekt.

Mange kommer helt klart til å få seg en musikalsk overraskelse, heter det videre i meldingen.

Mye rytme

Alene med sitt akkordeon og sine lydeffekter fører Pavlovic oss inn i en helt ny musikkverden, der han strekker og tøyer grenser for dette instrumentet.
Alle låtene er komponert av Pavlovic selv, og vi får oppleve alt fra det mest sårbare og enkle til det store og komplekse.
Musikken beskrives som melodiøs og lett tilgjengelig. Den er fylt av rytmikk, improvisasjon og innflytelser fra Afrika, Balkan og Skandinavia.

Dette er en unik musikkopplevelse man ikke bør gå glipp av, skriver Hemnesjazz.

Smittevern

Med tanke på koronasituasjonen er smittevern fortsatt begrensende for kulturelle arrangementer. Hemnesjazz overholder og tilrettelegger for smittevern i henhold til myndighetenes anbefalinger. Det selges i utgangspunktet kun 20 billetter til denne konserten.