• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
Avisa-Hemnes-logo

Storkjefta, utfordrende og omtenksom!

  • Nyheter
  • Fritid
  • Debatt
  • Tips oss
Meny
  • Nyheter
  • Samfunn
  • Næring
  • Debatt
  • Hemnesfolk
  • Fritid
  • Minneord
  • E-avis
  • Kryssord
  • Gratulasjoner
    • Send inn gratulasjon
    • Se gratulasjoner
  • Avisa Hemnes Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Om Avisa Hemnes
  • Annonsere?
  • Personvern
NYHETER
2 minutter lesetid

Et hyggelig sammentreff

Den rette stemningen ble satt med Korgen IL-skjerf rundt halsen.
Ellen Rabliås
Publisert: 14 mai, 2019 09:17
Oppdatert: 14 mai, 2019 09:17
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Forrige helg var det duket for menighetstur til Røst, hvor de reisende tilfeldigvis endte opp som supportere for Korgen IL.

Hele 29 stykker var det som reiste mot Bodø for å ta fergen videre til Røst. Første del av reisen måtte de ordne selv, mens det var en samlet tropp som gikk av fergen i den sørligste kommunen i Lofoten.

Heiagjengen

Hans Christian Håland opptrådte som både prest og reiseleder, og forteller om det hyggelige sammentreffet som oppsto allerede første kvelden.

– Det viste seg jo at Korgen IL var der for å spille kamp, så da var vi selvfølgelig supportere på fredags kveld. Ei av deltakerne på turen hadde faktisk to barnebarn på banen. Vi heiet, de skåret mål og det kunne ikke blitt bedre.

Greta Valla var også med på turen, og er enig i at turen startet på riktig bra vis.

– Det var nok mange, mange år siden de fleste av oss var på fotballkamp sist. Men denne måtte vi jo se. Vi syns guttene spilte bra. Vi heia og ropte det vi klarte på dem. Jeg tror de og syns det var koselig med ivrige supportere.

Utfordrende hjemreise

På lørdag var gjengen på ribbtur, hvor de fikk boltre seg i sjøluft.

– Det var jo en masse fjell som stakk opp av havet, og det var veldig spektakulært. Vi fikk sett mange fugler og det var en flott opplevelse, forteller Håland.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Mens noen var på ribbtur, var andre på busstur hvor de fikk omvisning på øya. På søndag var det duket for gudstjeneste, etterfulgt av filmvisning.

– På Røst har de en operaforestilling som de har laget film om. Vi fikk se denne filmen i tillegg til at det var ei dame som sang opera for oss.

Etter en opplevelsesrik helg var det duket for hjemturen, som viste seg å være mer utfordrende enn antatt.

– Vi skulle egentlig ta fergen på mandags morgen, men det viste seg at det var en stor tankbil som også skulle med. Dermed tok de ikke på mer enn 25 passasjerer, så de fleste valgte å ta fergen søndagskveld for så å overnatte i Bodø. Dette ble streken i regningen, for vi skulle egentlig ha en sosial kveld sammen på søndag, sier Håland, som ellers virker å være fornøyd med turen.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Kontakt

Adresse:
Korgsjøen 5B, 8646 Korgen

Tips:
tips@avisahemnes.no

om Avisa Hemnes
Knut Martinsen
Ansvarlig redaktør
Send epost
977 97 333‬

Ellen Rabliås
Journalist
Send epost
907 29 849‬

Rune Furuhatt
Redaksjonssjef
Send epost
412 99 615

Edel Annie Tverberg
Journalist
Send epost
976 60 449‬

Avisa Hemnes er en partipolitisk uavhengig ukesavis som skal formidle nyheter i Hemnes kommune.

Personvernerklæring
Avisa Hemnes arbeider etter Vær varsom-plakatens regler for god presseskikk. Avisa Hemnes har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet.
Avisa Hemnes logo
Avisa Hemnes © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no