Jernvaren på Hemnesberget får atter storfint besøk. Fredag 12. oktober er det Knut Reiersrud som har med seg sine strengekledte instrumenter. Reiersrud er blant landets beste instrumentalister, en virtuos på gitar og en magiker på scenen. Tre store påstander, men som definitivt stemmer, alle tre.
Etter 14 soloplater, medvirkning på 300 utgivelser og turnéer på alle verdens kontinenter, er han med sine 51 år for en levende legende å regne. Flere priser i Norge og utlandet, samarbeid med storheter som Dr. John, Buddy Guy, Stevie Ray Vaughan og David Lindley, en rekke innspillinger og konserter sammen med Iver Kleive på kirkeorgel, live-innspillinger i land som Nepal og Iran. Få, om noen, andre artister kan matche det!
Forrykende show
Blues er godt festet i ryggraden etter læretid i Chicago og New York, mens gitararsenalet i ulike konstruksjoner og stemminger gjør Reiersruds solokonserter til en reise i strengemusikkens geografi. Vi får en sunn blanding av blues, folkemusikk, indisk og afrikansk, inspirert av norske daler og amerikanske delta, alt pakket inn i et mildt sagt forrykende enmannsshow!
Også på denne konserten slipper de mellom 18 og 25 år gratis inn.